Prawo cywilne – szeroki zakres usług prawniczych Zielona Góra

Kancelaria adwokacka adwokata Pawła Polańskiego posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego. To dziedzina, w której znajduje się wiele problemów rozstrzyganych polubownie lub na drodze sądowej. Do spraw o charakterze cywilnym zaliczyć można np. te, które związane są z powództwem o zapłatę, czyli windykacja, wierzytelności. Zgodnie z prawem cywilnym można również dochodzić odszkodowania oraz zadośćuczynienia za wypadki komunikacyjne, błędy w sztuce lekarskiej (medyczne), od biur podróży (za nieudany urlop), za naruszenia dóbr osobistych itd.

Prawo cywilne obejmuje także zagadnienia związane z nieruchomościami. Kancelaria prowadzi postępowania dotyczące np. eksmisji, ustalenia sposobu korzystania z nieruchomości czy zasiedzenia. Adwokat pomaga również w takich tematach jak zniesienie współwłasności, jej ochrona oraz naruszenia posiadania. Wiedza i doświadczenie prawnika przydaje się także w sytuacji, gdy trzeba dokonać zmian w księdze wieczystej.

Umowy i sprawy o charakterze spadkowym oraz majątkowym

Prawo cywilne obejmuje także sprawy związane z przygotowywaniem i opiniowaniem umów, a także innych dokumentów. Ze strony kancelarii obowiązkiem jest zadbać o interes klienta. Dlatego wszelkie zapisy, sformułowania związane z prowadzonym biznesem czy inne warto przeanalizować z prawnikiem, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko sporu sądowego, a maksymalnie zwiększyć ochronę interesów klienta. Gwarantuje on rzetelne przeanalizowanie każdej treści, zanim kancelaria wystosuje jakikolwiek pozew lub inne pismo. Służy też pomocą przy negocjacjach.

Prawo cywilne to również wszelkie zagadnienia związane z podziałem majątku, np. w wyniku rozwodu czy spadków – na podstawie testamentu lub zachowku.

W każdym przypadku, którego dotyczy prawo cywilne – poza udzielaniem porad prawnych – prawnik zapewnia także reprezentację klienta przed różnymi instytucjami czy organami sądowymi.