Prawo rodzinne i opiekuńcze, rozwody – od porad prawnych po prowadzenie spraw – Zielona Góra

Prawo rodzinne i opiekuńcze należy do zakresu działalności prowadzonej przez Pawła Polańskiego kancelarii adwokackiej w Zielonej Górze. To dziedzina niezwykle delikatna, w której często pojawiają się trudne emocje i ważą się ludzkie losy. Adwokat podejmujący się takich spraw jak np. rozwody, rzetelnie analizuje każdą sytuację, aby przedstawić klientowi propozycję optymalnego rozwiązania. Porady prawne oraz reprezentacja klienta przed sądem to część usług, jakie adwokat Paweł Polański oferuje swoim klientom.

Kancelaria adwokacka prowadzi m.in. sprawy o:

  • separację,
  • rozwód,
  • unieważnienie małżeństwa,
  • podział majątku wspólnego,
  • rozdzielność majątkową,
  • ograniczenie, zmianę lub pozbawienie władzy rodzicielskiej,
  • alimenty – m.in. ustalenie świadczenia na rzecz małoletnich dzieci, podwyższenie go lub obniżenie w stosunku do małoletnich dzieci, uchylenie obowiązku alimentacyjnego w stosunku do pełnoletnich dzieci, przyznanie alimentów od pełnoletnich dzieci na rzecz rodziców, pomoc w zakresie uzyskania alimentów z Funduszu Alimentacyjnego,
  • ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa,

Pozew o rozwód Zielona Góra

Rozwody, podobnie jak inne sytuacje rodzinne, wymagają chłodnego spojrzenia, dopasowania się do określonych terminów, przygotowania wymaganej dokumentacji. Adwokat jest osobą, która dopilnuje tego i zadba o interes klienta, a jednocześnie będzie dla niego wsparciem.

Pomoc doświadczonego adwokata w Zielonej Górze

Ale nie tylko w kwestii rozwodów, władzy rodzicielskiej czy alimentów można liczyć na pomoc adwokata. Kancelaria podejmuje się także spraw dotyczących opieki i przysposobienia małoletnich. Innym zagadnieniem wynikającym z prawa rodzinnego i opiekuńczego jest kwestia ubezwłasnowolnienia oraz ustanowienia opiekuna dla osoby ubezwłasnowolnionej. W tych sprawach również prawnik reprezentuje klienta na każdym etapie przeprowadzanego postępowania.

Jeśli będziesz potrzebował adwokata rozwodowego lub takiego, który pomoże Ci w innej sprawie, skontaktuj się z kancelarią.